Tudatosítanunk kell, hogy testünk legnagyobb szerve a bőrünk. Folyadékkal töltött, hajszálerek hálózatával ellátott, alatta található a kötőszövet, izmok és nem utolsó sorban rengeteg idegvégződés található rajta. Itt található a 14 fő meridián, energia csatorna, melyek közvetlen összeköttetésben állnak a megfelelő szervekkel.
Köpölyözéssel hatunk az érrendszerre, véráramra valamint az energiaáramlásra.
A köpölyözés a bőrszövetbe szívja a káros anyagokat, ahonnan a kitágult hajszálereken a pórusokon át távozik a szervezetből. Két jelentős hatása van, tisztítja a vért és beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusát. A fogyókúrákban is rendkívül hatékony módszer, amellyel elősegíthetjük a bőr feszesebbé válását még nagyobb súlyvesztés esetén is.
A köpölyök húzó hatása kitágítja a bőrben és a kötőszövetben lévő kapillárisokat, ez által növekszik a vérellátás az izmokban, megszűnik a vér és a nyirok stagnálása. Ugyanilyen jótékony hatása van az ízületekre is, ahol a véráram stimulálásával az ízületekben található kocsonyaanyag mennyisége is növekszik. Javítja az emésztőszervek működését, a gyomorsav harmonikus felszívódását. Egyaránt hat a szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszerre.
Köpölyözés alkalmazása
A vákuumképzés történhet tüzes technikával, amikor a lángot alkoholos vattapamacs meggyújtásával visszük be a köpöly alá, majd hirtelen ráborítjuk a testre. Ebben az esetben a hő segítségével tudunk vákuumot létesíteni anélkül, hogy a bőr megsérülne.
Egy másik módszer, amikor mechanikus vákuumszívóval szívjuk ki a levegőt a csészéből. Ez biztonságosabb és modernebb eljárás. Itt először az adott bőrfelületre helyezzük fel a köpölyt, majd ezután kiszívjuk a levegőt alóla.
Használhatjuk a csúsztatásos technikát (nyuvasztás), amikor az üveg vagy műanyag köpölyt úgy alkalmazzuk, hogy előzőleg olajjal vagy krémmel bekenjük a kérdéses területet, majd lassan csúsztatjuk a bőrön. A vákuum megmarad a pohár alatt a mozgatás ellenére is.